کفشی که می رود انقلاب به پا کند

http://www.iraq-ina.com/admin/news/33958.jpg

چند روزی هست که موضوع کفش های منتظر الزیدی خبرنگار عراقی نه فقط در رسانه های ما بلکه در رسانه های غربی هم بازتاب زیادی دارد، منتظر الزیدی هیچ کاری نکرده باشد با پرتاب کفش هایش رکورد جدیدی در جهان به نام خودش ثبت کرده است، کار منتظر الزدی آنچنان تاثیر گذار بوده است که از جهات مختلف می تواند مورد بحث و بررسی قرار بگیرد( کاری که شبکه های مختلف جهان با گذاشتن میزگرد و بحث و بررسی بر آن صحه گذاشته اند) حالا هم نوبت ماست:
کار الزیدی که بعدها حتما درباره آن رمانی با نام “کفش هایش” نوشته خواهد شد و فیلمی بر اساس آن رمان نوشته ساخته خواهد شد( البته اگر این فیلم توسط هالیوود ساخته نشود)
حالا بپردازیم به تاثیرات مختلف کار الزیدی یا همان کفش هایی که بعدها معلوم شد از ساخته های عراق است و کفش آمریکایی بر سر بوش نخورده بلکه کفش عراقی بوده.
الزیدی با کار خودش رکوردهای مختلفی را بر جای گذاشته ( درست مثل آن شناگر نمی دانم کجایی که در یک دوره المپیک هشت، نه تا مدال را یک جا درو کرد)
۱- در طول تاریخ آمریکا هیچ کدام از رئیس جمهورهای آمریکایی به یاد ندارند که اینقدر از نزدیک مورد اعتراض قرار گرفته باشند، همیشه اعتراض ها در حد تظاهراتی در چند کیلومتری بوش بوده ولی حالا در چند قدمی او …. البته درباره این صحنه هم بحث های مختلفی وجود دارد، از جمله اینکه اگر کفش ها به بوش می خورد چه اتفاقی می افتاد، و اینکه الزیدی بهتر بود از قبل مقداری تمرین پرتاب کفش انجام می داد، و نیز می شود به چالاکی بوش آفرین گفت و متوجه شد که تجربه زیادی از پرتاب کفش به سوی خودش دارد چرا که خیلی سریع واکنش نشان داد و هیچ کدام از دو کفش به او نخورد( قابل توجه خانم بوش که با پرتاب کفش هایش به طرف بوش در طول زندگی مشترکشان لطف زیادی در حق او کرده است)
۲- این روزها بحث درباره کفش بیش از همیشه بین مردم رد و بدل می شود، همین فردا است که کفش هایی درست شبیه کفش الزیدی آن هم با نام “کفش الزیدی” تولید شده و در فروشگاه ها به فروش برسد و سرمایه داران غربی پول خوبی به جیب بزنند، البته این کار می ماند برای زمان پایان یافتن مدت ریاست جمهوری بوش.
۳- کار الزیدی چند خطی به حجم مطالب کتاب رکورد کینس اضافه کرد، چرا که او حالا صاحب گران ترین کفش دنیا است، تبلیغات فروش این کفش هم اکنون بازار خوبی در اینترنت دارد، در خبرها خواندم”یک شهروند عربستان سعودی حاضر به خرید این کفش ها به قیمت ده میلیون دلار شده است و در یک مزایده نمادین قیمت این کفش های قهوه ای رنگ بنددار، در یک سایت اینترنتی با صدهزار دلار شروع شد و بعد به پانصد هزار دلار رسید. این افزایش قیمت همچنان ادامه دارد.”
۴- انقلاب کفش یا “انتفاضه کفش” کار دیگری است که می رود با کمک رسانه ها شکل بگیرد و پرتاب کفش به عنوان یک نماد در اعتراض به کشورهای اشغالگر تبدیل شود، از این به بعد دیگر کسی به کفش ها با دلسوزی نگاه نخواهد کرد بلکه حالا کفش ها هم شخصیت پیدا کرده و به عنوان یک سلاح کارساز شناخته می شوند، حالا هر عراقی ( و نیز دانشجویان خودمان) می دانند که وارد هر جا که می شوند دو سلاح با خود دارند، سلاح هایی که اگر به هدف بخورد ؟؟؟؟؟؟ شناختن صاحب کفش هم کار سختی نیست فقط باید یک نفر زحمت بوییدن کفش مورد نظر و پاهای حاضران را بکشد.

پا نوشت ….
۱- فکر می کنم بعد از این در مصاحه های خبری جایی را در نظر خواهند گرفت که افراد کفش هایشان را دربیاورند و بیدون کفش در کنفرانس خبری حاضر شوند.

۶ نظر در ”;کفشی که می رود انقلاب به پا کند“

 1. علی محمدپور می‌گه:

  زمانی که داری توئیتر را تایپ میکنی زیر کلمه پست تعداد حرف های مانده را نشان میده

 2. مجید محبوبی می‌گه:

  سلام استاد محمدپور! واقعا ممنون! خیلی خوب شده. دست مریزاد. افزونه‌های دیگه هم بیفزا!

 3. مجید محبوبی می‌گه:

  سلام جناب محمدپور! خیلی به کمکت نیازمندم. کنترل پنل دستمه. ولی خیلی وارد نیستم. اگر لطف کنی کمکم کنی ممنون می‌شم. راستش از قالب سایت شما خوشم اومد. دنبال یک پوسته خوب گشتم تقریبا این به مذاقم خوش اومد. ولی مال شما بهتره. اگه وقت داشتی کمک کن تا ما هم راه بیفتیم.راستی یه موبایلی چیزی بده که پسوردا را بدم.

 4. مجید محبوبی می‌گه:

  من سایت شما را لینک دادم. شما هم خواستید لینک بدید!

  • علی محمدپور می‌گه:

   سلام آقای محبوبی عزیز، درباره درخواست گفتگوها باید کلوپ را مقصر بدانیم چرا که گویا درخواست های من را هم به شما نمی رسانده، راستی چنانچه مایل بودی خودت دستی به سر و روی وبلاگت بکشی اف تی پی سایتت را بگیر بقیه کارا خیلی راحته

 5. مجید محبوبی می‌گه:

  سلام جناب محمدپور! از لطف کثیر شما ممنون! خیلی خوشحال شدم. عیدتون مبارک!سایتتون قشنگه! خیلی قشنگ! امیدوارم همیشه سبز و خرم باشید. بنده هم تا جایی که ممکنه نوشته‌های شما را می‌خونم. دو سه بار هم در کلوب گفتگو خواستم جواب ندادید! به هر ما مخلصیم

اضافه کردن نظر