بن لادن تریلیونی

اگر کتاب خاطرات مستر همفر را خوانده باشید متوجه می‌شوید که وهابیت توسط جاسوسان انگلیسی ساخته شده است. سال‌ها بعد انگلیسی‌ها وهابیت را در عربستان به قدرت رساندند و به خاندان سعود اجازه دادند تا به شرط خدمت به بریتانیا در عربستان حکومت کند.
اوایل قرن بیست و یکم زمانی که قدرت آمریکا کم شده بود آن‌ها به فکر کسب قدرت با روش‌های ناجوانمردانه افتادند. برای این کار ابتدا گروه القاعده را ساختند. القاعده عده‌ای وهابی تربیت شده در عربستان بودند که افکار بسیار تندروی داشتند. این عده به جای عقل در سرشان غرور و تعصب بود. آن‌ها برج‌های دوقلوی تجارت جهانی را در یازده سپتامبر منفجر کردند. البته تمام این کارها با همکاری خود آمریکا بود.
آمریکا تلاش کردند انتقام انفجار برج‌های دوقلو را بگیرد. این یک برنامه از پیش برنامه ریزی شده بود. در همه جا اعلام شد مسلمانان و القاعده تروریست هستند. رئیس القاعده اسامه بن لادن بود که هر چند هفته یک‌بار نامه‌های تهدید آمیزی برای آمریکا می‌نوشت. القاعده در افغانستان پناه گرفته بود. افغانستان توسط آمریکایی‌ها اشغال شد تا القاعده نابود شود. عده‌ای از القاعده در عراق بودند. البته صدام هم که زمانی نوکر آمریکایی‌ها بود دیگر به حرف‌های آمریکا گوش نمی‌داد. آمریکا به عراق هم حمله کرد و با القاعده در عراق هم جنگید.
دو کشور اشغال شدند. در تمام این مدت آمریکا به دنبال شخص اسامه بن لادن بود چرا که او را دشمن شماره یک آمریکا می‌دانست. اما هنوز بن لادن دستگیر نشده بود.
هواپیماهای آمریکایی به بهانه نابودی بن لادن سال‌ها شهرها و روستاهای پاکستان را بمباران کرد چرا که آمریکا فکر می‌کرد بن لادن در پاکستان مخفی شده است.
القاعده هنوز هم آمریکا را تهدید می‌کرد. تهدید های القاعده حساب کتاب نداشت. همه باید از القاعده می‌ترسیدند و خودشان را با سلاح‌های مختلف تجهیز می‌کردند. بن لادن بهانه خوبی بود تا کارخانه‌های سلاح سازی آمریکا بیشتر از قبل کار کنند چون تمام سلاح‌ها در منطقه خاورمیانه به فروش می‌رسید. اصلاً برای آمریکا یک بن لادن لازم بود تا به بهانه آن به چند کشور حمله کند و سلاح‌های زیادی در دنیا بفروشد. در تمام این مدت هم خودش را منجی جهانیان اعلام می‌کرد که قصد دارد از مردم جهان در برابر القاعده حمایت کند.
سال‌ها گذشت و هنوز بن لادن پیدا نشده بود. همه از خودشان می‌پرسیدند مگر یک آدم نزدیک به دو متری کجا می‌تواند مخفی شود که انواع سیستم‌های جاسوسی آمریکا نمی‌تواند او را پیدا کند. در حالی که ماهواره‌های جاسوسی غرب می‌توانند یک پشه را هم در هر جا که باشد رد یابی کنند و او را زیر نظر بگیرند.
کم کم اطلاعاتی هم پخش می‌شد که نشان می‌داد آمریکا با القاعده دوستی دیرینه داشته . نباید اجازه می‌دادند این موضوع بیشتر از این ادامه داشته باشد. بن لادن دیگر به دردشان نمی‌خورد. دیگر کسی از بن لادن نمی‌ترسید. پس یک حمله برای کشتن او کافی بود. یک شب به خانه او ریختند و او را کشتند و بعد هم در دریا انداختند. البته هنوز درست معلوم نیست که بن لادن را آمریکایی‌ها کشتند و یا او خیلی وقت قبل مرده بود و این‌ها صدایش را در نمی‌آوردند.
به هر حال بن لادن مرد و ثروت زیادی به جیب سرمایه دارهای آمریکایی واریز کرد. بن لادن بیشتر از همیشه عده‌ای را در آمریکا پولدار کرد اما بیشترین ضرر را مردم آمریکا کردند.
هزینه‌های جنگ‌های آمریکا در این سال‌ها از جیب مردم آمریکا تأمین شده است. از زمانی که القاعده ساخته شدند و آمریکا جنگ زرگری با آن‌ها را راه انداخت تا الآن بیش از سه تریلیون دلار هزینه شده است. هر تریلیون هزار میلیارد است. اگر می‌خواهید بدانید این مقدار پول به تومان خودمان چند صفر دارد کافی است سه تریلیون را بنویسد و بعد سه تا صفر دیگر هم جلو آن بگذارید.
به گفته آمریکایی‌ها بن لادن با دو گلوله کشته شد. این دو گلوله سه تریلیون دلار خرج روی دست ملت آمریکا گذاشت. در عوض سرمایه داران این کشور توانستند سلاح‌های زیادی بفروشند و در کشورهای افغانستان و عراق به چپاول منابع معدنی این کشورها مشغول شوند.
به گفته یک نشریه معروف آمریکایی هزینه کشتن بن لادن پرهزینه‌ترین اتفاق تاریخ آمریکا بوده است. حالا باید بنشینیم و منتظر بمانیم و ببینیم بن لادن بعدی چه کسی است. باید ببینیم سرمایه داران غربی برای درست کردن جنگ و فروختن سلاح‌هایشان دوباره چه بهانه‌ای را دست و پا می‌کنند.

اضافه کردن نظر