بشقاب پرنده‌ها … راست یا دروغ؟

ده‌ها سال است که در مناطق مختلف جهان اشیاء عجیبی در آسمان دیده می‌شود که به طرز عجیبی پرواز می‌کند و مردم به آن بشقاب پرنده میگویند چرا که مثل بشقاب گرد است. البته در ادبیات انگلیسی بشقاب پرنده‌ها یوفو نام دارند.
بشقاب پرنده‌ها در ۶۰ سال گذشته یکی از اسرار آمیز ترین موضوعات دنیای ما بوده که خیلی‌ها تلاش کردند سر از راز آن در بیاورند اما هنوز هم کسی نیست که به صورت قطعی بگوید که بشقاب پرنده‌ها وجود دارند و یا وجود ندارند.
آن‌هایی که به بشقاب پرنده‌ها اعتقاد دارند این وسیله را ماشین فضایی موجودات فضایی می‌دانند که به زمین آمده‌اند تا شاید با انسان‌ها ارتباط برقرار کنند؛ و شاید هم دنبال راه حلی برای نابودی انسان‌ها هستند تا منابع معدنی زمین را تصاحب کنند؛ و البته این نظریه هم وجود دارد که موجودات فضایی منابع سیاره خودشان را تمام کرده‌اند و حالا دنبال سیاره جدیدی برای زندگی هستند.
این اشیا پرنده در بیشتر کشورهای جهان دیده شده‌اند، به خصوص در کشور خودمان که در یکی دو سال اخیر هم چند باری در شهرهای مختلف دیده شدند و دوباره نام بشقاب پرنده‌ها را سر زبان‌ها انداختند.
با اینکه در ۶۰ سال گذشته گروه‌های علمی بسیاری از سوی کشورهای مختلف تشکیل شده‌اند تا سر از کار بشقاب پرنده‌ها در بیاورند و بودن یا نبودن موجودات فضایی را کشف کنند اما هنوز هم جواب درستی برای این سوال که بشقاب پرنده‌ها چه چیزی هستند پیدا نشده است.
یکی از موضوعات جالب مربوط به بشقاب پرنده‌ها تاریخ ظهور این پدیده است. بشقاب پرنده‌ها از زمانی دیده شدند که انسان‌ها به پیشرفت‌های علمی و فنی زیادی دست پیدا کرده بودند. یعنی هم‌زمان با جنگ جهانی دوم که انسان‌ها توانستند انواع ماشین‌های جنگی را بسازند و جنگ خون باری را راه بیندازند.
اولین بشقاب پرنده‌ها در سال ۱۹۴۶ و ۴۷ در اروپا و آمریکا دیده شدند. درست در مناطقی که بوی جنگ و خون به مشام می‌رسید و کشورهای مختلف هزینه زیادی برای جنگ افزارهایشان صرف می‌کردند. آلمان به یک قدرت نظامی بزرگ تبدیل شده بود و آمریکا سودای تسلط بر جهان را در سر داشت.
بعد از این سال بشقاب پرنده‌های زیادی در آسمان دیده شدند و از همین سال‌ها هم بود که هزاران داستان درباره موجودات فضایی سر زبان‌ها افتاد و صدها فیلم با موضوع بشقاب پرنده‌ها و فضایی‌ها ساخته شد. کشورهای مختلف گروه‌های تحقیق زیادی راه انداختند تا بفهمند بشقاب پرنده‌ها چه چیزی هستند و از کجا آمده‌اند اما هنوز هم پاسخ محکمی به این سوال‌ها داده نشده است.
چند هفته قبل یک سند محرمانه سازمان اطلاعات امریکا از حالت محرمانه خارج شد که مربوط به بشقاب پرنده‌ها بود. در این سند توضیح داده شده که چگونه سه سرباز امریکایی هنگام گشت زنی یک شیء پرنده ناشناس را دیدند که بر فراز کوه‌های شمال شهر سالت لیک منفجر شد.
همچنین گزارش دیگری هم منتشر شد که در آن یک مأمور ویژه در یادداشتی از پیدا شدن سه بشقاب پرنده خبر داده است در این گزارش آمده است که در هر کتاب از این بشقاب پرنده‌ها سه موجود شبیه انسان بوده که هر کدام کمتر از یک متر ارتفاع قدشان بوده است. اجساد این موجودات توسط ارتش آمریکا به صورت سری برده شده تا روی آن‌ها آزمایشاتی انجام شود.
با اینکه این گزارشات مربوط به ۶۰ سال قبل بوده و به تازگی از حالت محرمانه خارج شده است اما هنوز هم نمی‌تواند دلیلی محکمی برای وجود بشقاب پرنده‌ها و موجودات فضایی باشد چرا که احتمال دارد این گزارش‌ها ساختگی باشند.
در طول این شصت سال قدرت‌های مختلف همدیگر را به ساختن بشقاب پرنده متهم می‌کردند که این‌ها نوعی هواپیمای جاسوسی است و با ایجاد شایعه درباره موجودات فضایی دولتی مثل آمریکا با آرامش فعالیت‌های جاسوسی‌اش را ادامه می‌دهد.
بعضی از دانشمندان متوجه شده‌اند که خیلی از مشاهدات درباره بشقاب پرنده‌ها بیشتر نوعی پدیده جوی بوده که باعث شده شکل‌های نورانی در فضا دیده شود. بعضی از این مشاهدات اشتباهات مردم بوده که سیاره زهره را با بشقاب پرنده‌ها اشتباه گرفته‌اند چرا که این سیاره در زمان‌هایی از سال بسیار پر رنگ می‌شود. اما تعدادی از مشاهدات همراه با عکس‌هایی است که مردم از بشقاب پرنده‌ها گرفته‌اند و نشان می‌دهد چیزی که در فضا بوده که ساخته دست بشر و یا موجودات فضایی است.
وجود بشقاب پرنده‌ها بعضی پژوهشگران را واداشته تا ببینند آیا در روایات ما درباره این موضوع چیزی گفته شده است و یا نه. نتیجه آن نوشته شدن کتابی به نام «کتاب فرا زمینی‌ها در آیات و روایات» است که در آن نویسنده سعی کرده است نشانه‌های مربوط به موجودات فضایی و بشقاب پرنده‌ها را در کلام معصومین (ع) پیدا کند؛ و البته روایاتی هم وجود دارد که به صورت غیر مستقیم به وجود فرا زمینی‌ها اشاره می‌کند. روایتی از امام صادق (ع) هست که وجود موجودات فضایی را تایید کرده است. امام می‌فرمایند: «در ورای این خورشید شما، چهل خورشید است که در آن‌ها مخلوقات بسیاری وجود دارند و در ورای این ماه شما، چهل ماه است که مخلوقات بسیاری در آن زندگی می‌کنند.»(بحارالانوار، ج ۵۴، ص ۳۲۹ ).
وجود موجودات فضایی می‌تواند یک موضوع کاملاً منطقی باشد چرا که هم اکنون فضاشناسان تاکید داند که هزاران سیاره مثل زمین وجود دارند که شرایط جوی آن‌ها مثل زمین است و موجودات زنده می‌توانند در آن‌ها زندگی کنند. اما اینکه بشقاب پرنده‌های که در ۶۰ سال اخیر دیده شده‌اند مربوط به ساکنان آن سیاره‌ها هستند ثابت نشده است. در عوض این موضوع که بشقاب پرنده‌ها سلاح جاسوسی کشورهای پیشرفته است بیشتر منطقی به نظر می‌رسد.
بعد از جنگ جهانی دوم زمانی که تمام تشکیلات آلمان نازی به دست متفقین افتاد کارخانه‌ای کشف شد که در آن هواپیماهای گرد ساخته می‌شده است. هیتلر اولین کسی بوده است که تلاش کرده هواپیماهای شبیه بشقاب بسازد چرا که این هواپیماها به راحتی می‌توانستند در هر جایی فرود بیایند.
جالب است که به اعتقاد بعضی محققین فناوری ساخت بشقاب پرنده بعد از جنگ جهانی دوم به آمریکا برده شد. آن هم توسط متخصصین آلمانی که اسیر آمریکایی‌ها شده بودند. این دانشمندان به شرط در امان ماندن حاضر شدند بشقاب پروژه بشقاب پرنده‌ها را در آمریکا ادامه دهند.
در آمریکا منطقه‌ای فوق سری وجود دارد که به آن منطقه ۵۱ می‌گویند. این منطقه در ایالت نوادای آمریکا قرار دارد و سری‌ترین نقطه جهان به شمار می‌رود که در آن آزمایشات پیشرفته درباره جنگ افزارهای مختلف انجام می‌شود. عده‌ای فرود آمدن بشقاب پرنده‌ها در این منطقه را دیده‌اند؛ و بعضی اعتقاد دارند این منطقه محل ارتباط موجودات فضایی با زمینی‌ها است.
اینکه انسان‌ها بتوانند فناوری ساخت پرنده‌های گرد شبیه بشقاب را داشته باشند کامل طبیعی است و مطمئناً بعضی کشورها توانسته اند بشقاب پرنده‌هایی را بسازند که بتواند کارهای مختلف انجام دهد اما درباره موجودات فضایی هنوز نمی‌توان به صورت قطعی چیزی گفت. شاید در آینده ما با گروه جدیدی از موجودات زنده که در سیاره‌ای دور دست زندگی می‌کنند آشنا شویم که تکنولوژی بسیار پیشرفته‌تری از ما داشته باشند.

۲ نظر در ”;بشقاب پرنده‌ها … راست یا دروغ؟“

  1. shayan می‌گه:

    مرسی بابت مقاله
    ولی خب کور شدم رنگ پس زمینه رو عوض کنین لطفا

  2. احمد می‌گه:

    سلام به وب ما سر بزنید ودر نظر سنجی ما شرکت کنید منتظر نظرهای شما هستیم یا حق

    منالله توفیق

اضافه کردن نظر