میرمهنا

هر روز به تعداد بازی‌هایی که توسط هنرمندان طراح ایرانی ساخته می‌شود افزوده می‌شود و در این بازی‌ها تاریخ و فرهنگ ایران زمین به تصویر کشیده می‌شود.یکی از این بازی‌ها بازی زیبای میرمهنا است که توسط شرکت “اسپریس پویا نما” و با همکاری “بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای” ساخته شده است و بخشی از تاریخ و فرهنگ سرزمینمان را به تصویر کشیده است.
میرمهنا یک بازی اول شخص است که تاریخ آن به دوران کریم خان زند برمی گردد. این بازی رشادت‌های میرمهنا که یک مبارز جنوب ایران است که در راه مبارزه با استعمارگران کمپانی هند شرقی(هلند و انگلیس) به شهادت رسید.
کمپانی هند شرقی توسط دولت انگلیس و هلند برای استعمار کشورهای دیگر تاسیس شد و بسیاری از کشورهای جهان از جمله هند را به استعمار درآورد. این کمپانی که از ارتش این دو کشور تشکیل شده بود به ایران هم آمده و جزایر جنوبی ایران را تصرف کردند و به غارت مردم این منطقه پرداختند. میرمهنا فرزند میرناصر والی جزایر جنوبی ایران بود که از این ظلم به تنگ آمد و در ابتدا با اندک یاران خود نهضت جنوب را شکل دادند که هدف آن‌ها کوتاه کردن دست استعمار گران و مبارزه با آن‌ها بود.
در این بازی رایانه‌ای بازیکن در نقش یک جوان جنوبی به ایفای نقش می‌پردازد که خواهرش حنانه را استعمارگران کمپانی دزدیده اند و او برای نجات خواهرش یا یاران میرمهنا همراه می‌شود تا خواهرش را نجات دهد.
بازی دارای گیم پلی بسیار خوبی است که باعث می‌شود بازیکن به هیچ عنوان از این بازی خسته نشود. موسیقی متن بازی بسیار هوشمندانه انتخاب شده است و شما را به حال و هوای استان‌های جنوبی کشورمان می‌برد.
هوش مصنوعی بازی تقریباً از استانداردهای روز پیروی می‌کند و در پیاده‌سازی آن سعی شده که از بازی‌های مشابه خارجی در همین ژانر الگو برداری شود. از جمله ویژگی‌های خاص آن شناسایی خودکار نقاط پوششی، ردیابی هوشمندانه دشمنان، جست‌وجوی سریع‌ترین روش مبارزه برای مقلوب نمودن دشمن، سازگاری با صحنه‌های کارگردانی شده و شرایط محیطی خاص است.
بازی از جدیدترین تکنیک‌های ضبط حرکات استفاده کرده که باعث طبیعی شدن حرکت‌ها و صحنه‌های بازی شده است. صحنه‌های بازی آنقدر طبیعی هست که بازیکن کاملاً خودش را در محیط جنوب احساس می‌کند و به مبارزه با استعمارگران می‌پردازد.
در این بازی تکنیک‌های جدید گرافیکی نزدیک به استانداردهای روز به کار گرفته شده است و برای سازگاری بهتر با شرایط رایانه‌های بازیکن، تست‌ها و روش‌های معتبر جهت برطرف کردن معایب و بهبود سرعت بازی انجام شده که نتیجه‌اش یک بازی استاندارد و جذاب شده است.
در لابه لای بازی از انیمیشن‌های سینمایی زیبایی استفاده شده است که هم فرصت نفس کشیدن و استراحت به بازیکن می‌دهد و هم شما را بیشتر در فضای بازی فرو می‌برد.
سازندگان بازی با وجود شخصیت‌های تاریخی و اسطوره‌ای فراوانی که هست سراغ میرمهنا رفتند تا این نام را که شما هرگز نشنیده‌اید برای شما آشنا کنند تا بدانید که در ایران دلاوران بسیاری هستند که گمنامند اما روزگاری حماسه‌های بزرگی خلق کرده‌اند.
سایت اینترنتی بازی http://www.mirmahna.ir  است که می‌توانید در آن اسکرین‌شات‌هایی از بازی و دموی ان را ببینید و با انگیزه بیشتری این بازی ایرانی جذاب را تهیه کنید و از نصب و بازی کردن آن لذت ببرید.

اضافه کردن نظر