پلیسی برای اینترنت

در دوران گذشته زمانی که آدم‌ها در روستاهای کوچک زندگی می‌کردند نیاز چندانی به پلیس و نظم و قانون نداشتند اما وقتی روستاها یکی شدند و شهرها به وجود آمدند بی نظمی و تجاوز به حقوق دیگران زیاد شد. عده‌ای می‌خواستند بیشتر از ان چه حقشان بود داشته باشند. در این اوضاع و احوال مردم شهرها مجبور شدند قانون بگذارند و عده‌ای را که حالا به ان‌ها پلیس می‌گوییم مأمور کنند تا با کسانی که بی قانونی می‌کنند مقابله کنند.
پلیس از هزاران سال قبل اسم‌های مختلفی داشته اما کارش همیشه یکی بوده. کار پلیس اجرای قانون و مقابله با بی نظمی و بی قانونی بوده است.هر جا که عده‌ای دور هم زندگی می‌کنند نیاز به گروهی به نام پلیس هست تا کسی جرات نکند بی قانونی کند. نیاز به پلیس هست تا با دزدها و آدمکش‌ها و زورگیرها و … مقابله کند.
ما از بچکی پلیس‌ها را دیده‌ایم و شعر معروف دوران کودکی ما این شعر بوده «آقا پلیسه زرنگه، با دشمنا می جنگه– شبا که ما می خوابیم آقا پلیسه بیداره– و …»
از چند سال قبل در زندگی ما شهر جدیدی ساخته شده است که حالا خیلی از ماها بخشی از وقتمان را در این شهر می گذارانیم، منظورم دنیای مجازی است.
حالا اینترنت فقط یک تفریح و سرگرمی نیست، ما از طریق اینترنت خرید می‌کنیم، با اینترنت اطلاعاتمان را به دست می‌آوریم. سیستم‌های خیلی از ما همیشه به اینترنت وصل است. در دنیای امروز ما یکی از شهروندان اینترنت هستیم و حتماً با مشکلات و بی قانونی‌هایی که در اینترنت اتفاق می‌افتد آشنا هستیم.
هک شدن و سرقت اطلاعات و گاه سرقت پول بانکی ما از جمله اتفاق‌هایی است که ممکن است در اینترنت اتفاق بیفتد. دزدها و انسان‌های بی قانون حالا اینترنت را جولانگاه خودشان قرار داده‌اند و سعی دارند از طریق اینترنت مردم را فریب داده سرمایه‌های آن‌ها را به غارت ببرند.
قبلاً اگر در اینترنت یک هکر وارد سیستم شما می‌شد و اطلاعات شما را می‌دزدید نمی‌دانستید کجا بروید و از چه کسی شکایت کنید اما حالا می‌توانید مستقیم به پلیس «افتا» مراجعه کنید چرا که پلیس افتا پلیس مخصوص فضای اینترنت است و وظیفه‌اش پیگیری جرایم فضای مجازی می‌باشد.
کشور ما کاربران زیادی دارد که از اینترنت استفاده می‌کنند و ما مقام اول را در خاورمیانه در استفاده از اینترنت داریم.
در بسیاری از کشورها پلیس اینترنتی وجود دارد اما در کشور ما تا دو سال قبل قانونی درباره جرایم اینترنتی نداشتیم و حالا برای اینکه اینترنت امنی داشته باشیم پلیس اینترنتی راه افتاده است تا جلوی دزدان اینترنتی را بگیرد.
اوایل بهمن ماه پلیس افتا کار خودش را آغاز کرد، این پلیس تخصصی می‌تواند برای امنیت شهر بی‌نظم فضای مجازی خیلی موثر باشد. مطمئناً در آینده اینترنت برای کاربران ایرانی بسیار امن‌تر خواهد بود چرا که دزدها و جنایتکاران اینترنتی دیگر جرات نخواهند کرد در فضای اینترنت کشورمان جولان بدهند.

یک نظر در ”;پلیسی برای اینترنت“

  1. SEOATOM می‌گه:

    با تشکر از شما کمک زیادی به من

اضافه کردن نظر