خاورمیانه جدید

چند سال قبل طرحی در سایت وزارت دفاع آمریکا به قلم رالف پیترز منتشر شد که درباره خاورمیانه جدید بود. آمریکا طرحی برای تبدیل خاورمیانه به چیزی که خودش می‌خواست داشت تا این منطقه مهم جهان را در کنترل خودش در بیاورد. حمله به عراق و افغانستان و نابودی حزب الله لبنان و حماس بخشی از این طرح آمریکا بود اما به قول قدیمی ها  شتر در خواب بیند پنبه دانه”
در این چند سال خاورمیانه بزرگ‌ترین اتفاقات دنیا را شاهد بود، آمریکا به افغانستان و عراق حمله کرد اما این کشورها باتلاقی برای آمریکا شد . اسرائیل به لبنان حمله کرد تا حزب الله را نابود کند اما در جنگ ۳۳ روزه شکست سختی خورد. بعد هم اسرائیل به غزه حمله کرد اما در جنگ ۲۲ روزه باز هم مجبور به عقب نشینی شد. همه می‌دانستند که روح انقلاب اسلامی در وجود حزب الله و حماس وجود دارد که باعث شد صهیونیست‌ها را شکست داده و سر جایشان بنشاند.
اما اتفاقات در همین جا تمام نشد بلکه داستانی که آمریکا شروع کرده بود ادامه پیدا کرد اما نه به دست آمریکا بلکه به دست مسلمانان منطقه.
بزرگ‌ترین قدرت آمریکا در خاورمیانه حکومت‌های دست نشانده هستند. بن علی و حسنی مبارک از جمله‌ی آن حاکمان دست نشانده آمریکا در منطقه بودند که توسط مردم فراری شدند. حکومت کشورهایی مثل یمن و عربستان و اردن و کویت و الجزایر و … از حمایت‌های ویژه آمریکا بهره می‌برند تا همچنان بتوانند مردم مسلمان منطقه را در خواب نگه دارند، اما موج بیداری اسلامی در خاورمیانه به راه افتاده است و هر روز بیشتر از قبل در برابر حاکمان ظالم ایستادگی کرده و آن‌ها را بیرون می‌کنند تا بتوانند با باورهای اسلامی در برابر زور گوهای عالم بایستند.
جریان مقاومت در برابر کفر و ظلم در مسلمانان بیدار شده است حالا ملت‌ها بیدار می‌شوند تا صدها سال حکومت استعمارگران در منطقه را پایان بدهند. بی جهت نیست که غربی‌ها از بیداری اسلامی به وحشت افتاده‌اند چون با بیدار شدن مسلمانان دیگر آن‌ها نمی‌توانند مردم خاورمیانه و حتی مردم جهان را استعمار کنند.
مقام معظم رهبری خاورمیانه جدید را یک خاورمیانه اسلامی و انقلابی نامید که بر خلاف برنامه ریزی غربی‌ها درباره خاورمیانه است. به اعتراف غربی‌ها این انقلاب‌ها ادامه انقلابی است که در ۲۲ بهمن سال ۵۷ در ایران پیش آمد و به زودی در بیشتر کشورهای عربی اتفاق خواهد افتاد. انقلاب مردم تونس و مصر به همه جهانیان امید داد که آن‌ها هم می‌توانند در برابر حکومت‌های دست نشانده غرب بایستند و سرنوشتشان را در دست خودشان بگیرند.

اضافه کردن نظر