آسمان‌ دژ

می خواهیم یک بازی ایرانی مهیج را برایتان معرفی کنیم که نه نیاز به دانلود دارد، نه سی دی، نه نصب . یک بازی جالب که فقط برای بازی کردن باید به اینترنت وصل شوید. اینترنت پرسرعت هم لازم نیست و با همان دایال آپ لاک پشتی هم می توانید این بازی را انجام بدهید.
بازی ژانر علمی تخیلی دارد و در آینده بسیار دور یعنی سال ۲۰۸۰۸ اتفاق می افتد. در آن سال ها دولت واحد بین منظومه ای بخاطر اختلافاتی که بر سر قدرت بین انسانها شکل گرفت متلاشی شد و باعث شد که آدمیان به سه گروه تقسیم شوند.گروه اکثریت در کره زمین باقی ماندند، گروهی به قمر ادیسه رفتند و گروه اقلیتی مخاصم در اقمار مصنوعی مریخ سکنی گزیدند. گروه سوم برای برتری پیدا کردن نسبت به دو گروه دیگر و تصاحب زمین دست به ساخت روباتهای جنگجو زدند. نئوریس ها رباتهای جنگنده ای بودند که قابلیت ساخت و تعمیر و ارتقا بخشیدن به خودشان را دارا بودند. جنگ منظومه ای اول بین این سه گروه در گرفت و سر انجام با عملیاتی انتحاری دو گروه دیگر بر ضد اقلیت تند رو و بی اثر کردن موقتی نئوریسها به پایان رسید این عملیات و گروه انتحاری آن سایۀاژدر نامیده شدند. بعد از این عملیات رباتها به خارج از منظومه شمسی رانده شدند و بدون اینکه کاری به انسانها داشته باشند مشغول ارتقا خودشان شدند.
سالها گذشت تا بر حسب اتفاقی دردناک جنگ منظومه ای دوم، این بار بین روباتها و انسانها شکل گرفت. قدرت غیر قابل دفاع رباتها باعث شد که انسانها تنها راه نجات را در فرار از منظومه شمسی بیابند. کلیه دانشمندان به یاری یکدیگر گروهی به نام گروه نجات تشکیل دادند و تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا موفق به ساخت سکوی پرتابی بشوند که بتواند با استفاده از کرم چاله، انسانها را به چند صد سال نوری دورتر فراری دهد. سرانجام سکو ساخته شد و انسانها موفق شدند در گروههای ۱۰۰۰ نفری از منظومه شمسی به منظومه دیگری بگریزند.
انسانها در این منظومه جدید سه هدف را دنبال می کردند:
* بقای نسل انسان .
* ساخت تجهیزات پرش برای فرار در صورت حمله احتمالی رباتها .
* تجهیز کردن خودشان برای حمله و بازپس گیری منظومه شمسی و نابودی روباتها .
جستجو برای سرزمین جدید:
با ورود انسانها به منظومه جدید فصل جدیدی از تاریخ تمدن بشر شکل گرفت. انساها بعد از پرتاب به این نقطه از فضا تلاش برای زندگی جدید را آغاز کردند. خانوده های زیادی در جریان جنگ با رباتها از هم پاشیده شدند. انساهای زیادی در جریان فرار از عزیزانشان جدا شدند ولی امید به زندگی باعث شد که انسانها تمام تلاش خود را برای یافتن مامن جدیدی برای زندگی به کار بگیرند. با همدلی و یکرنگی افراد، سیارکهای جدیدی برای زندگی انتخاب و حیات زمینی در آنها آغاز گشت.
بازسازی و توسعه تمدن بشر:
مشکل اساسی برای زندگی در این سیارکها این بود که علارقم دانش بشر، زیرساخت تکنولوژیکی لازم برای استفاده از این دانش موجود نبود. پس همگان شروع به ساخت کارخانه ها معادن و سایر تجهیزاتی پرداختند که برای ادامه حیات به آنها احتیاج داشتند.
جنگ برای ادامه بقا:
کمبود منابع در منظومه جدید به سرعت انسانها را به فکر تصاحب سایر سیارکها انداخت. در این میان درگیری بین انسانها اجتناب ناپذیر بود و شکل گیری اتحاد ها و صلح کردن با بعضی از همسایگان و جنگ با سایرین به زودی شکل گرفت.

بازی را شما مدیریت می کنید، در واقع فرمانده شما هستید و در هر مرحله راهنمایی های لازم را می گیرید تا بتوانید به مراحل بعدی بروید.
این یک بازی گروهی است و همزمان هزاران نفر از سراسر جهان می توانند وارد این بازی شوند و در آن یک یوزر ساخته و بازی کنند .
بازی دارای گرافیک بسیار خوبی است و می تواند با تمام بازی های آنلاین رقابت کند. از ویژگی های بازی های آنلاین یکی اش این است که شما می توانید هر وقت که خواستید بازی کنید و هر جا که بشود به اینترنت دسترسی داشت این بازی هم با شماست.
این بازی که با همکاری بنیاد بازی های رایانه ای ساخته شده است می تواند برای مام نوجوانان ایرانی یک بازی مهیج و در عین حال آموزنده باشد. در این گونه بازی های استراتژیک افراد باید به خوبی فکر کنند و مدیریت درستی روی منابع و نیروهایشان داشته باشند.
آسمان دژ  هم اکنون بیش از ۵۰۰۰ عضو دارد و از دو سرور استفاده می کند و به زودی یکی از بازی های آنلاین خواهد شد. در حین بازی به ایرانی بودن گرافیک بازی پی می برید و از ابداعات جالبی که در بازی انجام شده است ذوق زده می شوید.
برای انجام این بازی فقط کافی است وارد این سایت (http://asmandez.ir  ) شده و در آن ثبت نام کنید و به ۸۰۰ سال بعد زمانی که منظومه در تصرف ربات هاست سفر کنید.

اضافه کردن نظر