مجسمه آزادی با پنجه‌های خونین

حتما نام مجسمه آزادی را شنیده اید، مجسمه ای که در آمریکا قرار دارد و توسط فرانسوی‌ها در سال ۱۸۸۶ به آمریکا هدیه داده شد، آمریکایی‌ها هم این مجسمه را در بندرگاه نیویورک نصب کردند تا هر کسی که وارد آمریکا می‌شود این مجسمه را ببیند. این مجسمه مجسمه خانمی‌است که مشعلی در دست دارد و در دست دیگرش لوحی دارد که در آن بیانیه استقلال آمریکا نوشته شده است.

از زمان نصب این مجسمه بیشتر مسافرانی که وارد آمریکا شده اند این مجسمنه را دیده اند و همیشه تلاش کرده اند بفهمند منظور این نماد آزادی، از آزادی چیست. آزادی ای که آمریکایی‌ها از آن حرف می‌زنند چه نوع آزادی ای است. آیا آمریکایی‌ها خوشبختی همه کشورها را می‌خواهند؟

یکی از افراد مشهوری که این مجسمه را دیده است برنارد شاور نویسنده مشهور ایرلندی است که با دیدن این مجسمه غول پیکر از اطرافیانش پرسید: «این، مجسمه ی کیست؟» گفتند:« مجسمه آزادی»، شاو با شوخ طبعی خاص خود گفت: «آه، در سرزمین ما ما هم وقتی آدم مشهوری مرد، مجسمه اش را بالای گور او نصب می‌کنند».

منظور برنارد شاو این بود که در آمریکا سالهاست که آزادی مرده است و فقط مجسمه ای از آن باقی مانده است.

چیزی که در ورودی کشور آمریکا قرار دارد کجسمه ای است که با آهن و سیمان به وجود آمده است و سالهاست که حتی پلک هم نزده است. چرا که اگر چشم‌هایش کار می‌کرد می‌دید که از زمان نصب او تاکنون دولت آمریکا بارها و بارها به کشورهای مختلف حمله کرده و ملیون‌ها انسان را به خاک و خون کشیده است.

جنگ کره ، جنگ ویتنام ، جنگ خلیج فارس، اشغال افغانستان،‌اشغال عراق،‌سودان،‌بوسنی و هرزگوین،‌کوبا،

سودان،‌ و …..

انگار مجسمه آزادی آمریکایی‌ها روح خوش آشام‌ها را در وجود خودش دارد که از کشتار مردم بیگناه جهان سیر نمی‌شود.

گویا این مجسمه تا همه ملت‌ها و کشورها را به آشوب نکشد و مردم بسیاری از جهان را نابود نکند نفس راحت نخواهد کشید.

این مجسمه مثل نگهبان ورودی یک زرادخانه بزرگ اتمی‌است. شاید باور نکنید که با ده هزار بمب اتمی‌که آمریکا در اختیار دارد می‌شود کره زمین را چند بار نابود کرد و نسل بشر را چند بار ریشه کن نمود.

جالب است بدانید همین حامی‌بزرگ آزادی( آمریکا) ترسناک ترین زندان‌های تاریخ بشر را به وجود آورده و عکس‌هایی که از این زندان‌ها به بیرون درز کرده است نشان داده است که وحشیانه ترین شکنجه‌ها توسط همین آمریکا‌هایی‌ها به اسم آزادی علیه حتی نوجوان‌ها انجام شده است.

یکی از این زندان‌های عجیب آمریکایی‌ها زندان گوانتامنامو است که افراد مختلفی از ۴۵ کشور جهان در این زندان بدترین شکنجه‌ها را تحمل کرده و تعدادی از آن‌ها زیر شکنجه‌ها مرده اند. حتما تعجب می‌کنید بدانید در زندان بچه‌های زیر ۱۳ سال کم نیستند که همین باعث اعتراض سازمان‌های بین المللی به دولت آمریکا شده است( اما کو گوش شنوا)

آزادی در آمریکا تولید شده و به همه جهان صادر می‌شود، برای همین است که هر روز در گوشه ای از جهان جنگ می‌شود و رد پای آمریکا در تمام جنگ‌ها دیده می‌شود. انگار غول سلطه طلبی آمریکا وارد هر کجا که می‌شود خرابی هم به وجود می‌آید. حتما فیلم گودزیلا را دیده اید که چون خیلی بزرگ بود وارد هر جا که می‌شود شهرها یکی بعد از دیگری خراب می‌شد. ( اصلا من فکر می‌کنم به جای این مجسمه آزادی باید مجسمه یک گودزیلا را نصب می‌کردند تا همه بگویند این آمریکایی‌ها خیلی راستگو هستند)

در جنگ‌هایی که آمریکا به وجود آورده است ملیون‌ها آدم مرده و میلیون‌ها خانه ویران شده و ده‌ها میلیون خانواده عزادار شده اند.

آمریکایی‌ها از هیچ جنایتی در جهان کوتاهی نکردئئه اند. نمونه اش اعترافات ” جاشوا کی”، سرباز امریکائی است که گواهی داده است سربازان امریکائی با سرهای از تن جدا شده عراقی‌ها فوتبال بازی می کردند.

در همین عراق از انواع مواد شیمیایی جدید علیه عراقی‌ها استفاده شد تا ببینند مواد شیمیایی جدیدشان چه تاثیری دارد.

جنایت‌های کشور آزادی در جهان آنقدر زیاد است که نویسنده‌های زیادی صدها کتاب درباره این جنایت‌ها نوشته اند اما قدرت زورگویی آمریکا بیشتر این نویسنده‌ها را از کار برکنار کرده است.

حالا دیگر وقتی مسافران وارد آمریکا می‌شوند با دیدن مجسمه آزادی خوشحال نمیشوند چرا که این مجسمه خاطره ی ده‌ها جنگ و میلیون‌ها انسان بیگناه کشته شده را در خاطرشان زنده می‌کند.

در آینده تاریخنگارها وقتی درباره مجسمه آزادی بنویسند خواهند گفت که از پنجه‌های این مجسمه خون میچکد، خون بیگناهانی که قربانی استعمار و سطله طلبی آمریکا شده اند.

۳ نظر در ”;مجسمه آزادی با پنجه‌های خونین“

 1. به نام خدا

  مدیر محترم وبلاگ ردپا
  نظر به فعالیت ارزشمند حضرتعالی در فضای مجازی، آدرس وبلاگ شما در بخش پیوندهای سایت گرداب قرار گرفت.

  مؤید باشید
  سردبیر سایت گرداب

 2. مدیریت سایت گرداب می‌گه:

  سلام.
  ضمن تشکر از تلاش شما، این پست از وبلاگ جنابعالی به اعتبار محتوای مناسب در بخش “در حاشیه” سایت گرداب قرار گرفت.
  لینک مطلب شما در سایت:
  http://www.gerdab.ir/fa/pages/?cid=2400

  همتْ مضاعف
  مدیریت سایت گرداب

اضافه کردن نظر