۲۰۱۲سالی که دنیا نابود میشود؟

این روزها عدد ۲۰۱۲ عدد معنی داری شده. فقط کافی است در اینترنت سرچی بزنی تا یک عالمه مقاله و مطلب درباره این عدد پیدا کنی. تا جایی که چند وقت قبل فیلم سینمایی پر خرجی هم به این نام ساخته شد و با تبلیغات زیاد خیلی‌ها را به سالن‌های سینما کشاند تا بر پرده سینما اعلام کند در سال ۲۰۱۲ جهان نابود می‌شود.
قضیه از این قرار است که بنا به باورهای مردم باستانی مایا در سال ۲۰۱۲ جهان نابود می‌شود. اصلا تقویم این قوم فقط تا سال ۲۰۱۲ اعتبار داشته. از طرف دیگر گروه‌های شیطان پرستی بر اساس انجیل شیطانی شان باور دارند که در سال ۲۰۱۲ شیطان بر تمام دنیا سیطره پیدا می‌کند. جالب است که سیاست مداران آمریکایی هم بدشان نمی‌آید این چیزها را باور کنند و در این چند به بهانه جلوگیری از نابودی جهان چند کشور دیگر را اشغال نمایند.
چند وقت قبل خبرهایی پخش شد که ناسا اعلام کرده در سال ۲۰۱۲ توفان خورشیدی بزرگی به زمین می‌رسد که باعث می‌شود همه برق‌ها قطع شود. حتی اخبار علمی‌مختلفی هم پیدا میشود که چند روز بعد توسط یک مرگز علمی‌تکذیب میشود.
به هر حال معلوم است رسانه‌های جهان به این سال ۲۰۱۲ علاقه زیادی دارند که فیلمی‌به همین نام ساخته اند و در آن جهان را به نابودی کشیده اند.
این فیلم را کارگردانی ساخته که قبل از این چند فیلم آخرالزمانی ساخته است و دنبال سوژه‌های جدید درباره آخرالزمان می‌گردد. رولند امریچ در فیلم ۲۰۱۲ جهان را زیر آب می‌رود و همه در آب غرق می‌شوند و فقط عده ای زنده می‌مانند تا نسل بشر را ادامه بدهند.
داستان فیلم از کشفیات یک دانشمند هندی شروع می‌شود. این دانشمند متوجه شده که در سال ۲۰۱۲ در اثر تشعشعات خورشیدی هسته مذاب زمین گرمتر شده و به زودی هسته زمین فوران خواهد کرد. به دنبال آن زلزله‌ها و آتش نشان‌ها و گازهای سمی‌همه انسان‌ها را نابود خواهد نمود. یک دانشمند آمریکایی این اطلاعات را به سیاستمداران آمریکایی می‌رساند. موضوع در کاح سفید بررسی می‌شود و کار به اجلاس سران گروه بیست می کشد و تصمیم این می‎شود که طی یک پروژه فوق سری، ۴۰۰ هزار نفر از برگزیدگان برخی کشورهای جهان به اضافه آثار مهم فرهنگی تمدنی قابل انتقال و نیز یک جفت از همه حیوانات انتخاب شوند تا در روزهای منتهی به تاریخ ۱۲/۱۲/۲۰۱۲ در کشتی مسقفی که کوهستانهای مرتفع چین به همین منظور از قبل ساخته می شود جای بگیرند.
شخصیت اصلی داستان فردی به نام جسکون است که در کمال ناباوری خانواده اش را از زلزله‌ها و آتش نشان‌ها و هزار بلای دیگر نجات می‌دهد و به کوهستان‌های چین می‌رساند. او خودش را به کشتی آهنی عظیم می‌رساند و اتفاقا وارد آن می‌شود و کار به جایی می‌رسد که ماموریت نجات نسل بشر به او محول می‌شود.
جالب است که این فیلم شباهت‌هایی به قصه کشتی نوح(ع) دارد و پسر جسکون هم اسمش نوح است. در این قصه هم از تمام حیوانات یک جفت انتخاب شده و از تمام اقوام جهان عده ای برای زنده ماندن برگزیده شده اند و بقیه مردم در آب‌ها مردند.
در این فیلم با اینکه بیشتر مذهب‌ها در تصاویر فیلم نشان داده می‌شود اما کارگردان که به مذهب بودایی علاقه زیادی دارد راهبان تبتی را راهنماهای این اتفاق‌ها نشان می‌دهد و جوری وانمود می‌کند که دین آینده جهان باورهای راهبان تبتی است.
البته در این فیلم تمام مکان‌های مقدس ادیان مختلف خراب می‌شود و فقط کارگردان جرات نمی‌کند تصویری از خراب شدن کعبه نشان دهد. به گفته کارگردان فیلم در مصاحبه ای به خاطر فتوایی که امام خمینی درباره سلمان رشدی صادر کرد در این فیلم خانه کعبه ویران نشد تا به نماد‌های اسلامی‌توهین نشده باشد.

۲ نظر در ”;۲۰۱۲سالی که دنیا نابود میشود؟“

  1. نارسیس می‌گه:

    این موضوع ۷۰% وقعی میتونه باشه ممکنه این اتفاق پیش نیاد چون همه چی دست خداست اگه اون بخواد امروز دنیا تموم میشه اگه نخواد صد سال دیگه هم تمم نمیشه در هر صورت امیدوارم پیش نیاد این اتفاق:!: .مرسی از مطلب جالبتون!

اضافه کردن نظر