گوگل دوست یا دشمن؟

اینترنت بدون گوگل یک چیزی کم دارد. ما آنقدر به گوگل وابسته شده‌ایم که بدون این جستجوگر به سختی می‌توانیم چیزی را در اینترنت پیدا کنیم. صفحه خانه خیلی از مرورگرهای گوگل شده است. جی میل یکی از ابزارهای مهم گوگل است که مسئولیت حمل نامه‌های ما را به عهده دارد. با گوگل دسکتاپ اطلاعات کامپیوتر ما سرچ شده و می‌توانیم به سرعت در بین اطلاعات کامپیوترمان جستجو کنیم……
با گوگل ارث می‌توانیم در تمام نقاط زمین و حتی سیارات دیگر به گشت و گذار بپردازیم.
با گوگل پیکاسا تصاویرمان را به اشتراک می‌گذاریم
با گوگل تاک ارتباط‌های صوتی و متنی برقرار می‌شود.
با مرورگر کروم که ساخت گوگل است کار گشت و گذار در اینترنت انجام می‌گیرد.
با یوتیوب فیلم‌ها و کلیپ‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود.
با سیستم وبلاگ گوگل می‌توانید وبلاگ بنویسید.
با گوگل بوک می‌توانید کتاب‌های مورد نظرتان را ببینید و مطالعه کنید
با گوشی‌های همراه گوگل می‌توانید صحبت کنید.
و ….
گوگل می‌خواهد تمام اینترنت را تحت پوشش قرار دهد. می‌خواهد همه فقط با او جستجو کنند. با او ایمیل بفرستند. با او چت کنند. با او دنیا را ببینند.
گوگل همیشه ادعا کرده است که مستقل است و فقط به منافع کاربرانش فکر می‌کند، او همیشه گفته است که دوست تمام کاربران اینترنت است. ولی حالا خیلی‌ها به این حرف‌ها شک کرده‌اند. خیلی‌ها درباره دوست یا دشمن بودن گوکل به تردید افتاده‌اند چون فهمیده‌اند گوگل از آنها جاسوسی می‌کند. گوگل از تمام مردم جهان به نفع دولت آمریکا جاسوسی می‌کند.
چند وقت قبل وزیر اطلاعات استرالیا از گوگل به خاطر دادن اطلاعات کاربرانش به دولت آمریکا شکایت کرد. گوگل ابتدا گفت هرگز این کار را نکره است اما خیلی زود مجبور به اعتراف شد و گفت موضوعاتی که به ضرر دولت آمریکا باشد را تحویل این کشور می‌دهد.
در زمان ریاست جمهوری جرج بوش او قانونی را تصویب کرد که دولت آمریکا می‌تواند تمام اطلاعات را در آمریکا کنترل نماید. از آن زمان تمام اطلاعات ایمیل‌ها، تلفن‌ها، چت‌ها و .. توسط سازمان جاسوسی آمریکا کنترل می‌شود، اما کسی فکر نمی‌کرد گوگل هم با دولت آمریکا همکاری کند ولی حالا معلوم شده گوگل هم باید برای دولت آمریکا جاسوسی کند، به این ترتیب سازمان جاسوسی آمریکا می‌تواند تمام اطلاعاتی را که از طریق گوگل رد و بدل می‌شود کنترل و بررسی کند.
سازمان جاسوسی امریکا می‌تواند نامه‌های جیمیل را در صورت نیاز در اختیار داشته باشد.
سازمان جاسوسی امریکا می‌تواند بفهمد چه کسی از چه شهری چه چیزهایی را جستجو کرده است.
سازمان جاسوسی امریکا می‌تواند بفهمد شما با چه کسی چت کرده اید و به او چه گفته اید.
گوگل با سازمان جاسوسی آمریکا همکاری می‌کند تا کسانی که با آمریکا مخالفت می‌کنند از بین بروند. برای همین هم هست که کشورهایی مثل چین گوگل را فیلتر می‌کنند.
حتما یادتان هست که چند وقت قبل حمید معصومی‌نژاد خبرنگار ایران در ایتالیا زندانی بود. شاید دانستن این موضوع جالب باشد که برای معصومی‌نژاد به خاطر چند ایمیل شخصی پاپوش درست کردند و او را زندانی نمودند. این نشان می‌دهد که آن‌ها ایمیل‌ها ( بخصوص ایمیل ما ایرانی‌ها) را چک می‌کنند چرا که از نظر آن‌ها ما ایرانی‌ها دشمن هستیم. چون در برابر زورگویی‌های آن‌ها ایستاده ایم.
یادمان باشد گوگل یک شرکت آمریکایی است. امریکا همان کشوری است که هواپیمای ایرباس ما را با تمام سرنشینانش نابود کرد. حالا فکر می‌کنید یک شرکت آمریکایی چه ترسی از سرقت اطلاعات کاربران ایرانی داشته باشد؟ شاید وقتش رسیده است که کمی‌به این موضوع که گوگل دوست است یا دشمن، فکر کنیم.

۲ نظر در ”;گوگل دوست یا دشمن؟“

  1. محمد می‌گه:

    یعنی مسخره تر از این نمی‌تونستی بنویسی!!!؟

  2. سلام.
    ضمن تشکر از تلاش متعهدانه شما، این پست از وبلاگ جنابعالی به اعتبار محتوای مناسب در بخش “در حاشیه” سایت گرداب قرار گرفت. به امید آنکه همیشه شاهد حضورتان در این عرصه باشیم.

    http://gerdab.ir/fa/pages/?cid=2061

    مدیریت سایت گرداب

اضافه کردن نظر