گرسنگی رنج مردم قرن بیست و یکم

اکنون که قرن بیست و یکم است . قرن پیشرفت‌های خارق العاده است با یک حساب سر انگشتی حدس می‌زنید دیگر در جهان گرسنه ای وجود ندارد. دیگر کسی از گرسنگی نمیمیرد. اما بنا به اعلام سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) بیش از یک میلیارد نفر در جهان از گرسنگی رنج می برند .

سال‌ها و قرن‌ها قبل زمانی که علم هنوز پیشرفت نکرده بود هنوز خیلی چیزها اختراع نشده بودند. هنوز خیلی از وسایل ضروری الان ساخته نشده بود. هنوز آفت کش‌ها وجود نداشت و هنوز روش‌های علمی‌برای افزایش محصولات به وجود نیامده بود. با این حال مردم غذایی برای خوردن داشتند. مردم گرسنه نبودند. فقط در اثر قحطی‌های دوره ای عده ای از مردم می‌مردند. اما اکنون که قرن بیست و یکم است . قرن پیشرفت‌های خارق العاده است با یک حساب سر انگشتی حدس می‌زنید دیگر در جهان گرسنه ای وجود ندارد. دیگر کسی از گرسنگی نمیمیرد. اما بنا به اعلام سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) بیش از یک میلیارد نفر در جهان از گرسنگی رنج می برند .
مدیرکل فائو اعلام کرد : شمار گرسنگان درجهان تا سال ۲۰۰۹ میلادی با ۱۱ درصد افزایش به یک میلیارد و ۲۰ میلیون نفر رسید که این رقم در مقایسه با سال گذشته میلادی حدود صد میلیون نفر افزایش یافته است.
ظرف چند ماه گذشته ۳۰ کشور شاهد شورشهایی در رابطه با مواد غذایی بوده اند. دولت‌هاییتی سرنگون شده است و ذخایر برنج فیلیپین تحت کنترل نیروهای مسلح قرار گرفته است.
میلیونها کشاورز در کشورهای فقیر به دلیل عدم توان رقابت با قیمتهای پایین مواد غذایی صادر شده از آمریکا ورشکست شده اند.
صادرات مواد غذایی ارزان قیمت از آمریکا همچنین باعث بی کاری میلیونها کشاورز در کشورها مختلف از کلمبیا تا کامرون شده است.
مردم بیکار حالا دیگر پولی ندارند تا با آن مواد غذایی ارزان آمریکایی را بخرند. آن‌ها دیگر توان کشت و کار هم ندارند.
در قرن بیست و یکم علم بسیار پیشرفت کرده است اما مردم گرسنه تر و فقیرتر شده اند. در عوض بعضی از کشورها با شیوه‌های استعماری جدید هر روز ثروتمندتر و چاق تر میشوند. آن‌ها با پول و علم سلاح‌های جدید می‌سازند و با آن سلاح‌ها کشورهای دیگر را اشغال می‌کنند. آن‌ها در کشورهای مختلف آشوب و جنگ راه می‌اندازند و سلاح‌هایشان را به فروش می‌رسانند و تفرقه می‌اندازند و بر جهان حکومت می‌کنند.
همین سلاح‌ها و همین علم باعث شد در قرن بیستم صد میلیون نفر در جنگ‌های مختلف نابود شوند در حالی که وحشت تاکترین بیماری‌ها و قحطی‌ها هم نمیتوانست ۱۰۰ میلیون نفر را نابود کند.
هزینه نظامی‌جهان امروز ۹۰۰ میلیارد تا یک ترلیون دلار سال است و هزینه جنگ در جهان ۲ میلیون دلار در دقیقه است . با این مقدار پول خیلی کارها میشود انجام داد. مثلا اگر ۱۸ روز در جهان صلح برپا شود و کشورهایی مثل آمریکا و انگلیس دست از توطئه بردارند. با پول این ۱۸ روز می‌توان گرسنگی را در جهان از بین برد. با هزینه این ۱۸ روز همه مردم آفریقا می‌توانند شب‌ها با شکم سیر بخوابند و اگر گرسنگی نمیرند.
حالا فکر کنید اگر امام زمان بیاید و صلح در جهان حاکم شود و به جای این ۱۸ روز تمام سال‌ها صلح باشد با هزینه این روزها چقدر کارها می‌شود انجام داد. با هزینه این سال‌ها همه بچه‌ها باسواد می‌شود. آدم‌ها مجبور نمیشودند برای تهیه هزینه دارو و درمان دست به دزدی بزنند. اگر آن روز برسد ….
در جهان امروز ثروت‌های زیادی وجود دارد. ثروت‌ها آنقدر زیاد است که همه آدم‌ها می‌توانند ثروتمند باشند. اما عده ای از کشورهای جهان می‌خواهند صاحب همه ثروت‌ها باشند. می‌خواهند با گرفتن دارایی دیگران خودشان را ثروتمندتر کنند. برای همین هم هست که بسیاری از مردم جهان گرسته هستند. ولی روزی خواهد رسید که دیگر بعضی کشورها جرات نخواهند کرد حق دیگران را بگیرند و مال خودشان بکنند. آن روز همه ثروتمند خواهند بود.


اضافه کردن نظر