بایگانی ‘سياست’ التصنيفات

چه کسی جنگ را شروع کرد؟ ۱ (نگاهی به جنگ های صلیبی)

غرب سرزمینی است که منابع طبیعی کمی دارد. مردم اروپا صدها سال در حسرت تصاحب سرزمین‌های دیگر بوده‌اند. به خصوص زمانی که اسلام بسیار پیشرفت کرده بود و مردم جهان با آغوش باز اسلام را می‌پذیرفتند اروپا در تاریکی قرون وسطی به سر می‌برد. در این جا بود که اروپایی‌ها تصمیم به تصاحب سرزمین‌های اسلامی گرفتند. آن‌ها اولین جنگ را آغاز کردند آن هم به بهانه خدا و مسیح. جنگی که سال‌های سال طول کشید و در آن هزاران نفر کشته شدند. جنگی که به جنگ‌های صلیبی مشهور شد. تابع »

یا می‌کشی یا می‌میری

غربی‌ها اعتقاد دارند که بازمانده دو تمدن بزرگ روم و یونان باستان هستند. دو متمدنی که هر کدام ویژگی‌هایی داشتند که در این جا به بخشی از آن‌ها می‌پردازیم تا ببینیم غربی ها چقدر به میراث اجدادشان پایبند بوده اند و از دو تمدن بزرگ غرب چه بهره ای برده اند. تابع »

بهائیت دست پخت استعمار ۱

با اینکه ادیان و فرقه‌های ساختگی زیادی وجود دارد که پشت همه آن‌ها دسیسه‌های سیاستمداران به خصوص از نوع استعمارگرشان قرار دارد اما این‌ها بیشتر در کشورهای مختلف ساخته شده‌اند و نوعی کالای وارداتی به ایران محسوب می‌شوند. استعمار در کشورهای مختلف انواع فرقه‌های دینی را ساخته. در چین و تبت دالایی لاما را در هند انواع فرقه‌ها مثل سای بابا و اوشو، در کشورهای عربی وهابیت و … در ایران هم فرقه بهائیت دست‌پخت انگلیسی‌ها و روس‌ها است که با هدف مبارزه با قدرت دین اسلام و تشیع ساخته شد و البته الآن در اسرائیل از جیب صهیونیست‌ها نوش جان می‌کند تا شاید بتواند برای پیشبرد هدف صهیونیست‌ها در جهان کاری انجام دهد. تابع »

بن لادن تریلیونی

اگر کتاب خاطرات مستر همفر را خوانده باشید متوجه می‌شوید که وهابیت توسط جاسوسان انگلیسی ساخته شده است. سال‌ها بعد انگلیسی‌ها وهابیت را در عربستان به قدرت رساندند و به خاندان سعود اجازه دادند تا به شرط خدمت به بریتانیا در عربستان حکومت کند.
اوایل قرن بیست و یکم زمانی که قدرت آمریکا کم شده بود آن‌ها به فکر کسب قدرت با روش‌های ناجوانمردانه افتادند. برای این کار ابتدا گروه القاعده را ساختند. القاعده عده‌ای وهابی تربیت شده در عربستان بودند که افکار بسیار تندروی داشتند. این عده به جای عقل در سرشان غرور و تعصب بود. آن‌ها برج‌های دوقلوی تجارت جهانی را در یازده سپتامبر منفجر کردند. البته تمام این کارها با همکاری خود آمریکا بود. تابع »

بحرین در شعله های انقلاب

روزگاری سرزمین ما آنقدر وسیع بود که در آن اقوام مختلف در کنار هم زندگی می‌کردند و همه خود را ایرانی می‌دانستند. اما بزرگی سرزمین ما استعمارگران را به وحشت می‌انداخت. برای همین به فکر تکه تکه کردن این سرزمین افتادند. ابتدا در بین ما نفوذ کردند و بعد با به راه انداختن جنگ‌های مختلف تکه‌هایی از کشور ما را جدا کردند. تابع »

خاورمیانه جدید

چند سال قبل طرحی در سایت وزارت دفاع آمریکا به قلم رالف پیترز منتشر شد که درباره خاورمیانه جدید بود. آمریکا طرحی برای تبدیل خاورمیانه به چیزی که خودش می‌خواست داشت تا این منطقه مهم جهان را در کنترل خودش در بیاورد. حمله به عراق و افغانستان و نابودی حزب الله لبنان و حماس بخشی از این طرح آمریکا بود اما به قول قدیمی ها  شتر در خواب بیند پنبه دانه” تابع »

این یک جنگ واقعیست

این روزها هر کدام از کانال‌های تلویزیونی را نگاه می‌کنی حرف از جنگ نرم است، آدم فکر می‌کند این جنگ مثل شکلات ژله است است که آدم بزرگ‌ها به طرف هم پرت می‌کنند و هیچ خطری ندارد، یا مثل بازی‌های رایانه ای، الکی است و فقط شخصت‌های غیر واقعی در آن می‌میرند. از طرف دیگر کودکان و نوجوانان باورشان نمی‌شود که این جنگ به آن‌ها هم خیلی مربوط می‌شود، اینکه یکی از بازیگران و قربانیان این جنگ بچه‌ها هستند. تابع »

باربی سرباز دشمن است

هر جامعه ای فرهنگ مخصوص خودش را دارد و با فرهنگ خودش زنده است. اگر فرهنگ یک ملت را از بین ببرند آن ملت همه چیز خودش را از دست می‌دهد. از خود بیگانه می‌شود. این کاری است که استعمارگران در طول تاریخ  همیشه سعی کردند انجام بدهند.آن‌ها سعی کردند فرهنگ مردم را از آن‌ها بگیرند. آن‌ها را ضعیف کنند و روح دفاع از فرهنگ و کشور را در آن بکشند. به این ترتیب صدها سال چند کشور توانستند بیشتر جهان را بگیرند و سرمایه‌های آن‌ها را به غارت ببرند. تابع »

لعنت به انگلیس

در تاریخ چند هزار ساله ایران. پستی و بلندی‌های زیادی وجود دارد. در این تاریخ بارها دشمنان به ما حمله کردند اما مقاومت‌های مردم ایران صحنه‌های پر افتخاری در تاریخ به نام ما ثبت کرد. در این تاریخ پر فراز و نشیب دوره‌های زیادی هم هست که باعث اندوه هر ایرانی می‌شود. دوره‌هایی که افتخار ایرانی‌ها به تاراج رفت و عظمت ایران پایمال شد.
اما در تاریخ چند هزار ساله ما هیچ دوره ای به اندازه دویست، سیصد سال اخیر دردناک نیست. درست از زمانی که استعمارگران چنگال بی رحمشان را به طرف سرمایه‌ها و افتخارات کشورمان دراز کردند. تابع »

تیپو سلطان

چند سال قبل زمانی که ما بچه بودیم و تلویزیونمان سیاه و سفید بود و تلویزیون بیشتر از دو شبکه نداشت سریالی از شبکه ۲ پخش می شد که یک شنبه شب ها همه خانواده را پای تلویزیون می نشاند . حتی از یکی دو روز قبل منتظر رسیدن یک شنبه ها بودیم تا این سریال را تماشا کنیم. نام این سریال “شمشیر تیپو سلطان” بود.اما اینکه چرا خاطره این فیلم را به یاد شما آورده ایم خود شخصیت تیپو سلطان است. مردی که میتوان از او الگو گرفت و به وجود کسی مثل او در تاریخ افتخار کرد. تابع »

فرصت های از دست رفته در صدا و سیما

tv1تا نیم قرن قبل در جامعه ما تلویزیون نقش چندانی در انتقال مفاهیم نداشت و همچنین از جایگاه ویژه ای در سبد فرهنگی مردم ما برخوردار نبود، اما به مرور با پیشرفت تکنولوژی و ارزان شدن دسترسی به این جعبه جادویی، حالا خانه ای نیست که در آن تلویزیون نباشد.

در حال حاضر امواج تلویزیونی تا دور دست ترین مناطق کشورمان و حتی در دل کوه ها نفوذ کرده و سطح اثرپذیری مردم ما از تلویزیون بسیار افزایش یافته است. به جرات می توان ادعا کرد مهم ترین ابزار اثرگذار در انتقال مفاهیم در جامعه ما و جوامع دیگر تلویزیون است.

با توجه به اهمیت تلویزیون در تاثیرگذاری عمیق و گسترده، ضرورت نقد و بررسی های مختلف این رسانه مطرح می شود و باید به این ضرورت رسید که عملکرد تلویزیون بیش از یک وسیله اطلاع رسانی و نقش آن بسیار گسترده تر از وسیله ای برای سرگرمی است. تابع »

ایران(حماس) پیروز می شود یا (دولت های عرب+اسرائیل)

در اطراف ما وقایع زیادی اتفاق می افتند که هر کدام دارای اهمیت مخصوص خودش است، اما چیزی که از خود واقعه مهم تر است درک مخاطب از آن و تحلیل هایی است که از آن واقعه می شود ،…. حالا عرض می کنم چرا. تابع »

کفشی که می رود انقلاب به پا کند

http://www.iraq-ina.com/admin/news/33958.jpg

چند روزی هست که موضوع کفش های منتظر الزیدی خبرنگار عراقی نه فقط در رسانه های ما بلکه در رسانه های غربی هم بازتاب زیادی دارد، منتظر الزیدی هیچ کاری نکرده باشد با پرتاب کفش هایش رکورد جدیدی در جهان به نام خودش ثبت کرده است، کار منتظر الزدی آنچنان تاثیر گذار بوده است که از جهات مختلف می تواند مورد بحث و بررسی قرار بگیرد( کاری که شبکه های مختلف جهان با گذاشتن میزگرد و بحث و بررسی بر آن صحه گذاشته اند) حالا هم نوبت ماست: تابع »

زنده باد آزادی

دیروز را یادت هست که آزادی را گردن زدند؟ امروز شنیدم که دوباره آزادی سر به شورش گذاشته،اخبار میگفت که عده ای با اسم آزادی فریاد آزادی کشیده اند، اما مردم میگفتند آزادی دوباره زنده شده است. پیرمردی گفت: آزادی را هزاران بار در طول تاریخ کشتند ولی آزادی باز زنده شد، آزادی جاودانه است.
امروز فهمیدم هیچ تاریخی نمیتواند آزادی را در خودش محبوس کند. من به آزادی ایمان دارم او گفته است: در دل هر کدام از شما یک آزادی نهفته است.
من به او ایمان دارم ، من هم آزادی هستم .

دیروز آزادی را گردن زدند

دیروز میخواستند آزادی را گردن بزنند، همه ی مردم در میدان بزرگ شهر جمع شده بودند و نگاه میکردند، آزادی را پای گیوتین بردند و حکم دادگاه را قرائت کردند.در حکم آمده بود آزادی باعث کشته شدن ملیون ها نفر در طول تاریخ شده است، او عامل اغتشاش در طول هزاران سال و مرگ ملیون ها نفر شده بود.
آزادی داد کشیده بود:آنها نخواستند محکوم تاریخِ شما شوند پس مرگ را انتخاب کردند.
هیچ کس به حرفهای آزادی گوش نداده بود. هیچ کس صدای آزادی را در میان هیاهوی بلندگوها نشنیده بود. مردم ناباورانه به تیغه تیز گیوتین نگاه می کردند که گردن آزادی را هدف گرفته بود.مردم باورشان نمی شد آزادی هم بمیرد همه می گفتند : نه او نمی میرد، آزادی جاودانه است.
اما گیوتین پایین آمد و آزادی مُرد.همه دیدند که آزادی مُرد، تیغه گیوتین سرخ شد.