بایگانی ‘دنياي مجازي’ التصنيفات

پلیسی برای اینترنت

در دوران گذشته زمانی که آدم‌ها در روستاهای کوچک زندگی می‌کردند نیاز چندانی به پلیس و نظم و قانون نداشتند اما وقتی روستاها یکی شدند و شهرها به وجود آمدند بی نظمی و تجاوز به حقوق دیگران زیاد شد. عده‌ای می‌خواستند بیشتر از ان چه حقشان بود داشته باشند. در این اوضاع و احوال مردم شهرها مجبور شدند قانون بگذارند و عده‌ای را که حالا به ان‌ها پلیس می‌گوییم مأمور کنند تا با کسانی که بی قانونی می‌کنند مقابله کنند. تابع »

خانه هایی از جنس صفر و یک

روزی روزگاری برای ساختن یک خانه از کوه سنگ می‌آوردند و خانه‌ها را با چوب و سنگ و مقداری گل می‌ساختند، بعدها آهن در کارخانه‌ها تولید شد و ستون‌های فولادی چای چوب‌ها را گرفت و با کمک سیمان بلوک‌های سیمانی درست شد. گل قبلی را در قالب‌ها ریختند و در کوره‌ها تبدیل به آجر کردند. البته این روش تا دو سه دهه قبل جواب می‌داد و حالا از روش‌های عجیب و غریب‌تری برای ساختن دنیا استفاده می‌کنند. با کمک طرح‌های پیش ساخته می‌توان در یک روز یک خانه کامل را ساخت و با همین روش این خانه را به شهر یا کشور دیگری انتقال داد.
تمام این توضیحات معمارانه را دادم تا به این جا برسم که شیوه‌های ساختن دنیا به سرعت در حال تغییر کردن است و هر روز روش تازه‌ای اختراع می‌شود. تابع »

این کرم نژاد پرست

حتما از چند وقت قبل خبر انتشار کرم اینترنتی استاکس نت را شنیده بودید و می دانید که این کرم در ابتدا به تعدادی از کشورها حمله کرد و سعی کرد اطلاعات صنعتی این کشورها را بدزدد.
کرم های رایانه ای برنامه های کوچک اما مخربی هستند که هر کدام هدف خاصی را دنبال می کنند و مثل کرم های واقعی لایه های حفاظتی سیستم ها را سوراخ کرده وارد آن سیستم می شوند و هر چه را که دلشاد بخواهد می دزدند. بعضی از این کرم ها به حساب های بانکی افراد علاقه دارند و بعضی دیگر فقط دوست دارند به اطلاعات افراد سرک بکشند. اما داستان استاکس نت یک چیز دیگر است.

تابع »

مزمزه‌ی دوباره وب

این دو سه روز از سخت ترین روزهای یک ماه گذشته ام بوده، بعد از آشنایی با وردپرس همه تلاشم را کردم با زیر و بم آن آشنا شوم، از دست کاری افزونه ها گرفته تا بالا و پایین کردن کد پوسته و آشنایی با توئیتر و بعد هم دل به دریای فیدها و فیدخوان ها و … زدم و با سایت های اشتراک لینک آشنا شدم و بعد از آزمایش چند موردشان آخرسر روی خوشمزه با خودم به توافق رسیدم و با اینکه خیلی از وبلاگ نویس ها گفته بودند این سایت فیل+تر است ولی خوشبختانه برای من که خوشمزه تمام شد.
حالا میتونم با کمال آرامش در حالی که دوره فشرده وردپرس را با همه مخلفاتش مزمزه کردم به کار نشریه ها برسم و کارهایی را که می رود مهلت‌شان تمام شود زودتر انجام بدهم.